آتش خشونت فلسطینیان را ایران شعله ور می کند

افزایش کنونی تروریسم فلسطینی ایران را به آغاز یک انتفاضه دیگر میان فلسطینیان کرانه باختری، و همدستی با برادران دینی غزه علیه اسرائیل امیدوار کرده است‌. ولی فقیه ایران علی خامنه ای اخیرا به تکرار در سخنان خود اعلام کرده است که مصمم است فلسطینیان کرانه باختری را برای موفقیت بیشتر در جنگی که درگیر آنند، مسلح کند. مقامات رسمی ایران و رسانه های نزدیک به خامنه ای حتی پیش بینی می کنند که مبارزه مسلحانه در کرانه باختری، همراه با حمله موشکی، خطر نابودی اسرائیل را به همراه خواهد داشت، زیرا این کشور دارای عمق استراتژیک نیست و مراکز مسکونی و تاسیسات حساس آن در مرکز اسرائیل قرار دارد.

رژیم ایران که در حال حاضر به توافق هسته ای، و سانحه کشته شدن حاجیان در ازدحام مکه، و بحران سوریه-داعش-یمن سرگرم اند به موج ترور فلسطینی ها اشاره ای نکرده اند. با وجود این ایران از روند درگیری ها خشنود است، حماس و جهاد اسلامی را ترغیب کرده است که با اقدام به حمله های مرگبار، به مبارزه بپیوندند.

در جبهه سیاسی، سخنگوی وزیر خارجه ایران مرضیه افخم با اشاره به قتل دو تظاهرکننده جوان فلسطینی در درگیری های نیروی دفاعی روز گذشته در کرانه باختری اظهار داشت “اقدامات تروریستی رژیم صهیونیستی علیه ملت بی پناه فلسطین، به ویژه در کرانه باختری”.

نگاهی به رسانه های ایران نشان می دهد که تهران – به ویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی – سه پیام کلیدی به رهبری و جنبش فلسطین، در واقع به حماس و جهاد اسلامی، می فرستد: قرارداد اسلو را لغو کنید، اقدام به حمله و کشتار بکنید، از مقاومت دست نکشید زیرا تنها راه رسیدن به آزادی است.

tasnimnews-image

 

هفته گذشته، رسانه های ایران سخنرانی خامنه ای در کنفراس “پشتیبانی از انتفاضه فلسطینیان” در 2006 در تهران مجدد منتشر کردند. در این سخنرانی، خامنه ای هر گونه توافق با اسرائیل را شدیدا رد کرد، انتفاضه را تحسین کرد و عهد کرد تاوان خسارتی که فلسطینیان در چارچوب معاهده اسلو متحمل شده اند را به ایشان بپردازد. خامنه ای گفت:

 

“این انتفاضه شورش مردمی آسیب دیده است که با روش های حیله گرانه به استیصال رسیده اند و اکنون دریافته اند که پیروزی تنها از راه انتفاضه به دست می آید. در انتفاضه پیشین مردم فلسطین قربانیان زیادی داشتند و در راه اسلام و برای آزاد کردن سرزمین اسلامی شهید شدند. اما مذاکرات اسلو مانع پیشروی آنها شد.”

نتیجه مذاکرات اسلو چه بود؟ امروز، حتی طراحان و پشتیبانان اسلو با آن مخالف اند و می دانند اسرائیل تنها می خواهد از مشکلات خود رها شود، به زبان دیگر، مشکل با سنگ اندازها و کاهش آسیب پذیری خود. اگر اسرائیل هر چیز کوچکی به فلسطینیان داد و نام آن را امتیاز گذاشت، تنها به خاطر کاهش شعله های انتفاضه بود. درست پس از این که مشکل خود را حل کردند، تصور کردند که فسلطینیان قادر نیستند یک انتفاضه دیگر آغاز کنند و مقاومت کنند. به همین خاطر حتی کوچکترین امتیازات را هم متوقف کردند، و تنها مطالبه هاشان را افزایش دادند. روند صلح و توافق اسلو نشان داد که مردم فلسطین هیچ راهی به جز مقاومت ندارند.

خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران در 6 اکتبر پوستری با عنوان “سومین انتفاضه در راه است” منتشر کرده که جمله ای از همین سخنرانی خامنه ای به آن اضافه شده است: این انتفاضه شورش مردمی آسیب دیده است که با روش های حیله گرانه به استیصال رسیده اند و اکنون دریافته اند که پیرزی تنها از راه انتفاضه به دست می آید.

دعوت تهران از فلسطینیان به افزایش ترور از روزنامه نگار ایرانی حسن هانیزاده، که او نیز در حلقه های نزدیک به سپاه پاسداران است، تکرار شد. او که با خبرنگار وبسایت ایرانی قدسنا دات کام، 6 اکتبر، سخن می گفت، به تاکید سازمان های فلسطینی را به عملیات کشتار دعوت می کند:

qodsna-workshop-poster

عملیات شهادت طلبانه گسترده می شود و در نتیجه آن رژیم صهیونیستی دچار وحشت می گردد. طبیعتن، اگر حلقه های جهادی به عملیات بپیوندند ما شاهد یک مبارزه ای موثر در فلسطین خواهیم بود. افزایش شمار عملیات شهادت طلبانه نتیجه شکست گفتگوهای صلح است…

در پنجم اکتبر، مصیب النعیمی، سردبیر روزنامه الوفاق ایران که به زبان عربی منتشر می شود، به خشنودی ایران از موج تروریسم فلسطینی اشاره کرد. النعیمی فلسطینیان را ستود و ابراز امیدواری کرد که افزایش مبارزه فلسطینیان شکاف روزافزون میان سنی-شیعه که با بحران داعش، سوریه، عراق، و یمن به وجود آمده را کاهش دهد.

النعیمی گفت: صهیونیست ها دشمن اصلی در منطقه اند. موقعیت فلسطین بسیار اهمیت دارد زیرا اعمال شیطانی رژیم صهیونیستی (بحران داعش) که توجه عمومی را از موضوع اصلی جهان اسلام (موضوع فلسطین) منحرف می کند.

صهیونیست ها باید بدانند که جهان اسلام جنایت های آنها را فراموش نمی کند و تا آزادی فلسطین، هر چقدر مشکلات عدیده دیگر موجود باشد، خواهد جنگید.

فعالیت های اخیر سازمان غیردولتی در تهران، انجمن حمایت از ملت فلسطین، نیز بسیار با اهمیت است. این انجمن از مردم دعوت کرده است که در یک کارگاه آموزشی سه روزه که پنجشنبه گذشته به یاد کودک 18 ماهه فلسطینی علی داوابشا برگزار شد شرکت کنند. گفته می شود علی داووابشا همراه پدر و مادرش هنگامی که خانه شان را افراطیون یهودی در روستای دوما در کرانه باختری به آتش کشیدند کشته شد.

انجمن توضیح داده است که “به دنبال زنده کردن ارزش های فلسطینی و آگاهی در مورد فلسطین و صهیونیسم” است. بافت ضد یهود این انجمن و نیت به نابودی اسرائیل در موضوعات کارگاه آموزشی نمایان بود: تاریخ فلسطین و روند اشغال آن؛ مساله فلسطین و ما؛ می بایست از فلسطین و مبارزه اش علیه اسرائیل پشتیبانی کنیم؛ هولوکاست – واقعیت یا افسانه؟؛ صهیونیسم مسیحی؛ همکاری با لابی صهیونیستی؛ نگاهی به دلایل تاسیس اسرائیل.

در دعوتنامه این کارگاه آموزشی یک تانک اسرائیلی به همراه یهودیان مهاجر، در حال بیرون راندن فلسطینیان، و آتش زدن فلسطین و علی داوابشا و پرتاب آنها به دره دیده می شود.

با توجه به پیامی که ایران به فلسطینیان می فرستد، می توان تصور کرد پشت درهای بسته به آنها چه می گوید.

تعليقات