آشوب‌های روزهای اخیر در مرزهای جنوبی کشور اسرائیل

در روزهای اخیر گروه جنگ طلبان حماس بار دیگر تبدیل به عروسکهای خیمه شب بازی توسط رهبر جمهوری اسلامی شدند تا شاید افکار مردم در این ناحیه متوجه اسرائیل و ناامنی این منطقه شود و چند صباحی بر عمر دولت غیر انسانی که مردم بیگناه ایران را که از فرهنگی غنی و بالا و ‌دوستدار صلح و ثبات هستند را در کشور خودشان به اسارت کشیده بیفزایند، همانگونه که جنگ هشت ساله ایران و عراق و ادامه آن ترفندی برای ثبوت رژیم جمهوری اسلامی بود.

این اتفاقات درست چند روزی قبل از جشن های مهم هفتادویکمین سال استقلال اسرائیل و چندی قبل از برنامه هنری و بسیار حساس EUROVISION که با سرمایه گذاری بسیار زیادی در اسرائیل برگزار می شود می‌باشد.

این رویداد مهم برای بار دوم در این کشور برگزار میشود، پس از آنکه سال گذشته دختر خواننده بسیار جوان اسرائیلی به نام نتاع برزیلای با خواندن ترانه ای بسیار عالی توجه همگی را بخود جلب کرد و با آوردن بیشترین آرا از طرف کشورهای اروپایی به مقام اول دست یافت و بر طبق روال هر کشوری که بیشترین آرا را بدست می در سال بعد میزبان این برنامه عظیم هنری خواهد بود و خوشبختانه در چند سال اخیر برای بار دوم است که اسرائیل میزبان این برنامه می‌باشد.

اسرائیل در این ایام حساس بیشتر از هر وقت دیگری احتیاج به آرامش در کشور و مخصوصأ مرزهای جنوبی و شمالی کشور دارد.

در این روزها گروههای بسیاری از هنرمندان با همراهان خود یکی پس از دیگری با شوق بسیار زیاد وارد اسرائیل میشوند. در طی این مدت هم گردشگران و توریستهای بسیاری خواهند آمد.

بر طبق برنامه ریزیهایی که از طرف شهرداری‌های مختلف کشور مخصوصأ شهرداری تل آویو و اورشلیم صورت گرفته تمام امکانات برای مسافران خارجی تهیه گردیده تا سفر خود را با خاطرات خوب و دلپذیری بپایان برسانند.

خوشبختانه آقای بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل که در ماه پیش برای بار پنجم در انتخابات آزادانه و دمکراتیک، از طرف رئیس جمهور آقای رئوبن ریولین تشکیل کابینه به عهده او گذاشته شد، می‌توانست با یک اشاره فرمان جنگ بدهد ولی ایشان با خردمندی و تیز هوشی خود از بروز جنگ جلوگیری کرد و آرزوی بروز جنگی حتمی را که به نفع هیچ کدام از دو طرف نبود را بر دل جنگ دوستان و تحریک کنندگان منطقه گذاشت.

تحریک کنندگان به جنگ در منطقه که اصولأ جان مردم بیگناه برایشان پشیزی ارزش ندارد و غیر نظامیان و مردمان بیگناه که از هر دو طرف کشته می‌شوند تنها بخاطر امیال حاکمان جمهوری اسلامی است که چهل سال است ریشه حکومت خود را با خون مردم بیگناه تغذیه می کنند و ۲۵ روز دیگر روز قدس را در پیش روی خود می بینند و به این دلیل آبها را گل آلود می کنند تا از آنها برای خود ماهی بگیرند همانگونه که هر سال با شروع ماه رمضان این دستورات به تروریست‌های نیابتی داده میشود تا خوراک تبلیغاتی روز قدس باشد.

بر همگان روشن و واضح است که اگر تحریکات خارجی بر گروههای تروریستی منطقه نبود و پولهای نقد و‌ هنگفت از طرف جنگ طلبان به آنها نمی‌رسید بدون شک در منطقه صلح و ثبات برقرار بود.

همانگونه که مردم انسان دوست و شریف ایران و اسرائیل که با یکدیگر پیوندی دیرینه دارند هرگز خواهان جنگ در منطقه نبوده و آرامش را بر ستیزه جویی ترجیح میدهند.

در اینجا جای دارد از سعدی شاعر بزرگوار ایرانی یاد کنیم که در کتاب خود صراحتأ جنگ را امری شیطانی و غیر الهی قلمداد می‌کند.

عن الكاتب
یاسمین شالوم متحده متولد گلپایگان و مقیم شهر مودیعین در اسرائیل
تعليقات