انتصاب آیت اللهِ اعدام در ایران و بازآفرینی محور تروریسم جهانی

(AP Photo/Ebrahim Noroozi)
(AP Photo/Ebrahim Noroozi)

طی یک انتخابات مهندسی شده در ایران، روی کار آمدن سید ابراهیم رئیسی ملقب به «جلاد 67» اتفاق چندان تازه ای به شمار نمی رود. و در واقع می توان گفت که یکی از مهره های بازی شطرنج خامنه ای دیکتاتور ایران، با اشاره او به نقطه ای دیگر حرکت کرده است.

ابراهیم رئیسی کیست؟
رئیسی از جمله روحانیون فعال در کشتار زندانیان سیاسی است که پس از پایان جنگ ایران و عراق به دستور آیت الله خمینی برای اعدام مخالفان سیاسی ماموریت ویژه یافت. او پس از دستور رهبر وقت رژیم، به همراه چند روحانی دیگر به سرعت وارد عمل شد و با بی رحمی غیرقابل تصور در کمتر از ۲ ماه در حلق آویز کردن هزاران زندانی سیاسی زیر عنوان هیئت مرگ مشارکت داشت. (از نکات قابل توجه در این عملیات ضدبشری اینکه؛ تعداد زیادی از زندانیان سیاسی اعدام شده توسط رئیسی و گروه موسوم به هیئت مرگ، در حال اتمام حکم حبسشان بودند و دیگر اینکه، اجساد اعدام شدگان را با بیرحمی در گروهای دسته جمعی دفن کردند.)

رئیسی در حکم یکی از اعضای اصلی هیئت اعدام کنندۀ زندانیان سیاسی، پس از انجام این ماموریت مورد تحسین رهبران جمهوری اسلامی قرار گرفت و یک سال بعد از انجام ماموریت مرگ به سمت دادستانی تهران منصوب شد و ۵ سال عهده دار این سمت بود. خامنه ای (رهبر دوم رژیم) از آن زمان تا امروز رئیسی را در سمت های مختلفی از جمله استان قدس و سازمان بازرسی کشور گمارد و تا این اواخر معاون اول قوه قضاییه و درنهایت ریاست سازمان قضایی ایران بود. او طی این سالها نقش پررنگی در سرکوب مطبوعات و بازداشت و شکنجه روزنامه نگاران داشت.

ابراهیم رئیسی سرانجام در 28 خرداد 1400، 18 جون 2021 ، طی یک انتخابات مهندسی شده توسط سپاه پاسداران، دفتر رهبر جمهوری اسلامی و روحانیون بنیادگرای حاکم، و البته با تحریم بیسابقه از سوی ایرانیان، به ریاست جمهوری منتصب شد، تا فصلی دیگر در تاریخ جمهوری اسلامی رقم بخورد.

نقش رئیسی در منطقه

روی کار آمدن رئیسی در ایران معروف به «جلاد تهران» زمینه را برای تندتر شدن فضای منطقه خاورمیانه فراهم خواهد کرد و به دیگر سخن، همزمانی این اتفاق با برخی رخدادهای نگران کننده دیگر در منطقه می تواند علامتی برای توسعه و تداوم ناامنی در منطقه خاورمیانه بحساب آید.

این روزها با خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، گروه طالبان نیز پیشروی خود در خاک افغانستان را شدت بیشتری داده است.

بنا به گفته منابع رسمی افغانستان، نزدیک به ۵۰ ناحیه از ۳۷۰ ناحیه کل در افغانستان، بدست طالبان افتاده است. خود طالب ها می گویند ۸۰ درصد ولایات افغانستان را تحت کنترل دارند و گمانه زنی ها حکایت از آن دارد که این گروهک خشن بزودی کنترل همه افغانستان را بدست خواهد گرفت.

نکته جالب تر اینکه، حملات طالبان همزمان با داغ شدن تنور انتخابات در ایران و زمزمه روی کار آمدن ابراهیم رئیسی شدت بیشتری یافته است.

چند ماه قبل بود که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه رژیم جمهوری اسلامی میزبان هییتی از طالبان در تهران بود.

بنا به اظهار کارشناسان مستقل بین المللی، جمهوری اسلامی نقش مهمی درتامین پول و مهمات برای گروههای تروریستی از جمله طالبان و القاعده و صدها گروه شبه نظامی بی نام و نشان در عراق و سوریه را بر عهده دارد.

تهران میزبان شروران جهانی

گزارش چندی قبل سازمان های اطلاعاتی آمریکا نشان می داد که بیشتر سران القاعده و طالبان بهمراه خانواده هایشان در مناطق خوش آب و هوای پایتخت ایران زندگی می کنند.

کمتر کسی است که نداند رژیم جمهوری اسلامی پشتیبان مالی، تسلیحاتی و لجستیک گروههای خرابکار در جهان است.

آنها خرابکاران تروریستی بودند که ۴ دهه قبل در ایران برسرکار آمدند و خیلی زود متوجه شدند که برای پیشبرد امورات خود، باید به جای لباس جنگ، کت و شلوارهای گران قیمت به تن کنند تا در مجامع بین المللی بتوانند حرفی برای گفتن داشته باشند.

روی کار آمدن رئیسی و گسترش رادیکالیسم در خاورمیانه

همان طور که گفته شد، روی کار آمدن رئیسی در ایران معروف به «جلاد تهران» زمینه را برای تندتر شدن فضای منطقه خاورمیانه فراهم خواهد کرد.

گرچه بسیاری از کشورها به خوبی مطلع اند که در ایران رییس جمهور عملا هیچ کاره است، چنانچه چند ماهی است به دستور خامنه ای، عباس عراقچی مستقل از دولت و وزارت خارجه تحت نظر حسن روحانی، در حال مذاکره برای احیای برجام است اما با این حال به نظر می رسد رییس جمهور در رژیم جمهوری اسلامی، نقش تسهیل کننده اوامر رهبر دیکتاتور را ایفا خواهد کرد.

حسن روحانی که برخی در غرب و جوامع آزاد، به اشتباه از او با عنوان فردی میانه رو یاد می کردند، دستکمی از دیگر افراد گوش بفرمان سیستم دیکتاتوری در نظام آیت الله ها ندارد، رئیسی هم به عنوان رییس‌جمهور تازه، گوش به فرمان دستورات رهبر ۸۲ ساله ایران خواهد بود.

جیب تروریست‌ها خالی از پول نمی ماند!

سیاست خارجی و حتی داخلی ایران به شدت تابع مداخلات شخص خامنه ای و نزدیکان او در بیت و دفتر و کاخ مذهبی رهبر رژیم ایران است.

خامنه ای، در کنار سپاه، حتی در امور اقتصادی و بحث واردات مداخله دارد. او طی چند سال اخیر که تحریم های قدرتمند دولت ترامپ نظام او را دچار ضعف و بی پولی کرده بود، به بانک مرکزی رژیم دستور داده بود یک سنت از ارزهای خارجی را صرف واردات نکند. این تصمیم او باعث شد غلات مورد نیاز برای دامداران کشور با قحطی مواجه شود، و قیمت ارزاق عمومی مرغ، گوشت و تخم مرغ در ایران به شدت اوج گرفته و صف های طولانی برای خرید مواد غذایی تشکیل شود.

خامنه ای، دلارهای باقی مانده در صندوق ذخیره ارزی رژیم را برای کارهای مهمتری می خواست که از جمله آنها کمک مالی به حماس و گروههای مداخله گر تروریستی در منطقه همچون حوثی های یمن، حزب الله، جهاد اسلامی، حشد الشعبی، طالبان و دهها گروه تروریستی دیگر در منطقه بود.

این امر باعث شد ارزهای باقی مانده در صندوق ذخیره رژیم، نه صرف رفع گرسنگی مردم بلکه برای ماجراجویی تازه و پرداخت حقوق به مزدوران رژیم صرف شود.

ذات جمهوری اسلامی در شرارت ورزی است
روی کار آمدن رئیسی در جمهوری اسلامی تروریست های جهان را دلگرم تر از قبل خواهد کرد، او فردی است که به پیچ و خم اعدام و کشتار آشناست و در نتیجه مهره های کلیدی دولت او، امداد رسانی به گروههای تروریستی ضعیف شده را آسان تر خواهد کرد. همفکران رئیسی در رژیم جمهوری اسلامی، سالیان سال است که احکام اعدام و زندان صادر می کنند و در نتیجه نمی توان انتظار داشت که بازخورد رفتارهای آنها در داخل، نمود خارجی نخواهد داشت، کما اینکه، پیشتر هم دست پروردگان ریسی همچون قاسم سلیمانی ها عمر خود را صرف کشتار آمریکایی ها و اسرائیلی ها کردند گرچه از مجازات در امان نماندند.

تروریست های حقوق بگیر رژیم جمهوری اسلامی
گرچه کمتر کسی در این موضوع تردید دارد که خامنه ای و سپاه کنترل سیاست و حکومت در ایران را به دست دارند اما از این موضوع هم نباید غافل بود که رئیسی و تیم او ذاتا علاقمند به درگیر شدن با اسراییل و نفوذ به کشورهای عربی هستند و در دولت جدید این افراد بازوی توانمند رهبر جمهوری اسلامی برای توسعه شرارت خواهند بود.

به نظر می رسد در شرایط فعلی، فضای منطقه خاورمیانه و خلیج فارس، به سمت ناامنی بیشتر و توسعه شرارت با حمایت حکومت جمهوری اسلامی پیش خواهد رفت و دولت ریسی تمام امکانات کشور را به جای عمران و آبادانی ایران، صرف تجهیز گروههای تروریستی خواهد کرد تا رضایت رهبر دیکتاتور نظام را جلب کند.

پول پاشی سران رژیم جمهوری اسلامی برای گروه‌های آدمکش، منحصر به گروه های شیعه نیست بلکه این رژیم القاعده و طالبان سنی مذهب را هم شارژ مالی خواهد کرد تا بساط آدم کشی و ترور را در سراسر جهان بسط دهد.

خزانه خالی از پول رژیم تهران که اکنون چشم به راه لطف بایدن برای حذف تحریم هاست، برای پرداخت مواجب و مزد صدها تروریست وابسته به تشکیلات مخوف آدمکشی خود نیازمند پول بیشتر است ، نه برای عمران و آبادانی ایران و رفع گرسنگی و محرومیت مردم بلکه برای شارژ مالی جنگجویان تروریست در اقصی نقاط دنیا که حقوق شان را به دلار از جمهوری اسلامی دریافت می کنند.

در حال حاضر گروهها و سازمانهای تروریستی زیادی زیر نظر حکومت ملاها در اقصی نقاط جهان فعالیت دارند که مهمترین آنها عبارتند از: حماس، جهاد اسلامی، حوثی های یمن، حزب الله لبنان، حزب‌الله عراق، حشدالشعبی، طالبان، کتایب حزب الله، گردان های الاقصی، حرکت النجبا، گردان فاطمیون، گردان های زینب، عصایب الحق، سپاه بدر، سرایا السلام، سرایا الخراسانی، کتایب سید الشهدا و … که پرداخت مزد به آنها از محل بودجه عمران و آبادانی ایران به طور ماهیانه میلیون ها دلار هزینه به اقتصاد ایران تحمیل می کند این در حالی است که بسیاری از استان های ایران آب آشامیدنی سالم و مدرسه برای تحصیل ندارند!

نگارنده همچنان معتقد است؛ جهان بدون جمهوری اسلامی، جهانی امن تر و بهتر خواهد بود.

عن الكاتب
نویسنده، پژوهشگر و روزنامه نگار مقیم لندن
تعليقات