تجمع همبستگی در اسرائیل با مردم ایران: ایران از خاکستر خود برخواهد خواست

ایرانیان و فعالان اسرائیلی در تل آویو در شامگاه روز ‌شنبه 29 اکتبر 2022، در همبستگی با خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی تجمع کرده و شعار «زن، زندگی، آزادی» سر دادند.
(عکس: اهدائی یاسمین شالوم متحده)
ایرانیان و فعالان اسرائیلی در تل آویو در شامگاه روز ‌شنبه 29 اکتبر 2022، در همبستگی با خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی تجمع کرده و شعار «زن، زندگی، آزادی» سر دادند. (عکس: اهدائی یاسمین شالوم متحده)

ایرانیان و فعالان اسرائیلی در تل آویو در شامگاه روز ‌شنبه 29 اکتبر، در همبستگی با خیزش سراسری مردم ایران علیه جمهوری اسلامی تجمع کرده و شعار «زن، زندگی، آزادی» سر دادند.

در این مراسم معترضین با در دست داشتن پرچم شیر و خورشید نشان و همچنین بانوان با پوشیدن پیراهن هایی که بر روی آن تصویر مهسا امینی چاپ شده بود و پلاکاردهایی با شعار «زن، زندگی، آزادی»، «مرگ بر خامنه ای» و پخش سرودهای حماسی و ملی برای چندمین بار از سرزمین اسرائیل با آرزوی سقوط رژیم اسلامی با مردم ایران اعلام همبستگی کردند.

زنان در این مراسم به نشانه شماری از زنان، در حرکتی نمادین در اعتراض به جان‌ باختن مهسا امینی و هزاران زن دیگر که پس از بازداشت توسط گشت ارشاد، زیرمجموعه فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی، با ابراز خشم موهای خود را قیچی کردند.

در این تجمع اعتراضی که در شامگاه روز ‌شنبه 29 اکتبر، آغاز شد و چند زن به آن پیوسته‌اند، زنان معترض با اجرای آیین کهن بریدن گیسو، که در سوگ سیاوش در شاهنامه فردوسی نیز به آن اشاره شده، موهای خود را در مقابل دوربین شبکه های رسانه های متعددی که در این مراسم حضور داشتند، قیچی کردند.

«گیس‌بُران خروش دوباره زنان ایران» علیه سیاست‌های ضد زن جمهوری اسلامی است. این تجمع بیان کننده انزجار و نفرت مردم از حاکمیت کنونی در ایران است. این آتشی است که روشن شده است و خاموش نخواهد شد تا نجات ایران و ایرانیان.

در این تجمع عظیم بسیاری از نماینده های مردم در «کنست» پارلمان اسرائیل سخنرانی کردند. پرفسور کورش الیصور که ریشه ایرانی دارد به زبان انگلیسی نکاتی را ابراز داشت و از نگرانی خود برای مردم ایران صحبت داشت.

نمایندگان احزاب مختلف، چپ و راست همچنین از حزب میانه رو هم به پشت میکروفون رفتند و با اعتراضات مردم ایران و اعلام همبستگی و همدردی کردند.

دو معاون شهرداران اورشلیم و تل آویو که هر دو زن هستند با سخنرانی احساس بر انگیزی با زنان ایرانی که از ستمگری رژیم جمهوری اسلامی بشدت رنج می برند ابراز همدردی کردند.

تعدادی از هنرمندان ایرانی که زاده اسرائیل هستند همچنین هنرمندانی که در ایران متولد شده اند و در سن کودکی به این کشور مهاجرت کرده اند با اجرای برنامه های هنری به زبان فارسی احساسات حاضران را انگیختند‌.

من هم سخنان خود را به نام «زن، زندگی، آزادی» شروع کردم و درود به مادران و دختران و مردان قیام بزرگ ایران فرستادم.

به جانباختگان این قیام عرض احترام کردم و درود به زندانیان در بند جمهوری اسلامی فرستادم.

با تمام حاضرین و با عرض ادب درود به کورش بزرگ ناجی مردم ایران بخصوص یهودیان ایران فرستادیم و از شهر تل آویو خطاب به مردم ایران پیام دوستی برای مردم ایران فرستاده شد و ما در کنار مردم ایران ایستاده ایم و آنها را تنها نمیگذاریم.

از پرچم شیر و خورشید ایران سخن گفته شد که فقط پرچمی برای ما قابل قبول است که علامت شیر و خورشید در وسط آن قرار داشته باشد.

درود بر دخترانی فرستاده شد که با دست خالی و مشتی گره کرده کفش رزم به پا کرده اند و با عزمی جزم به میدان کارزار آمده اند.

نقشه ایران هم برای ما ایرانیان وطن پرست نقشه ای است که دریای مازندران در شمال و خلیج فارس در جنوب آن است.

این گرد هم آیی با سرود شاهنشاهی ایران و سرود ملی ایران ختم شد.

در اینجا لازم است از دوستان عزیزم که با کمک همدیگر و داوطلبانه و با دست خالی ولی با دست بدست دادن به یکدیگر توانستیم این گرد همایی با شکوه را تشکیل بدهیم تشکر کنم.

ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ
یاسمین شالوم متحده متولد گلپایگان و مقیم شهر مودیعین در اسرائیل
ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ