ترامپ در مقابل ایران و مسیحیان

و بالاخره،‌ اخبار ساختگی

من از جنگ دونالد ترامپ علیه رسانه‌های منتقد، که بهشان رسانه‌های تولید خبر ساختگی می‌گوید، خوشم نمی‌آید. نمی‌گویم که حمله‌های او،‌ استراتژی ضعیف دارند، اما او آخرین کسی است که چنین ادعایی بکند. هیچ کس بیشتر از چهل و پنجمین رئیس جمهور، اخبار دروغ تحویل نمی‌دهد.

از این که بگذریم، وبسایت‌های خبری همیشه تعصبات و تبعیضات خود را دارند و معمولا هم مشخص است. اما، خنده‌دار است وقتی که آقای‌دروغ‌پرداز توقع دارد دیگران راست بگویند.

من موافق حقیقت ام، هر جا که باشد، و باید بگویم که بسیاری از آنچه در مورد سخنان ترامپ در باره‌ی قرارداد هسته‌ای ایران گفته شده بسیار دور از واقعیت بوده است. دوباره و دوباره خواندم «ترامپ قرارداد ایران را تأیید نکرد، قول برخورد خشن‌تر داد» که البته نکرد. فقط گفت «اگر…، خواهم کرد».

در مورد پوشش اخبار دروغ، رئیس جمهور در طول مدت برخوردی رئیس‌جمهور‌مآبانه داشت و هیچ خبرنگار جدی نیامد این را بگوید.

حقارت را به آمریکا بازگردانیم

در انتخابات بعدی نیز ترامپ برنده خواهد شد

چپی‌ها، فقط به خاطر این که ظرفیت ندارند در مقابل قدرت ترامپ رو ترش نکرده‌اند. می‌دانند که موضوع در واقع چیست. برای آنها، کنترل قدرت، یک بازی نیست. مسأله‌ی آنها، ادامه‌ی حیات ضعیف‌ترین اقشار جامعه‌ است، آب و هواست، کره‌ی زمین است. عدالت و حقیقت است. برای آنها مسأله فقط «شوهای واقعیت‌ نما» نیست – بخوانید توهمات ساختگی. خبر بدی برایشان دارم. ترامپ دور بعدی انتخابات را هم برنده خواهد شد، و دلایل چندی دارد.

همانطور که پیش از این گفتم (اینجا و اینجا)، برنی و هیلاری زیادی مغرورند، دماغ‌شان را بالا می‌گیرند، ارتباطی با کارگرهای یقه‌آبی ندارند.

او هوای رأی‌دهنده‌هایش را به خوبی دارد. اگرچه معمول این بوده که بعد از انتخابات، به رأی‌دهنده‌ خیانت شود، ترامپ چنین نمی‌کند.

و اکنون وی با خونسردی موارد دیگری را هم اضافه کرده است:

پایگاه‌های خود را گسترده است. باید با خودش فکر کرده باشد: اگر بتوانم یهودی‌های ارتدکس را هم جذب کنم، مسیحی‌های بنیان‌‌گرا که جای خود دارد.

و احتمالا راست می‌گوید.

یک برداشت غلط سمج موجود است که معتقد است ثروتمندها از پول خرج کردن خوششان می‌آید. در واقع ثروتمندها بیشتر دوست دارند پول‌شان را نگه دارند. و انتخاب ترامپ، شاهد صادق همین مورد است.

برای این که انتخاب شود، هیچ پولی خرج نکرد و تبلیغی نکرد. فقط هر روز فعال‌های اجتماعی و خبرنگارها را به خشم آورد و آنها خودشان رایگان تبلیغ‌اش را کردند.

اینطور است که حالا مجانی سواری می‌گیرد. اگر به کام او پیش رود، تا چهار سال در سراسر آمریکا از جیب مالیات‌دهنده‌ها کارزار انتخاباتی راه خواهد انداخت.

وقتی می‌گوید دیگران بازنده‌اند، راست می‌گوید.

تعليقات