غارت سازمان یافته ثروت مردم ایران به نفع گروههای تروریستی نیابتی

(AP)
(AP)

محمود الزهار عضو ارشد کادر رهبری حماس در واپسین روزهای سال 2020 در مصاحبه با شبکه المنار وابسته به رژیم جمهوری اسلامی اذعان کرد که از قاسم سلیمانی تروریست عضو نیروی قدس سپاه در سال 2006 مبلغ 20 میلیون دلار به صورت چمدانی دریافت کرده است. اظهارات این عضو گروه تروریستی حماس، مُهر تاییدی بود بر آنچه که مردم ایران بارها گفته بودند و حکومت ملایان آن را شایعه بی اساس می نامید؛ یعنی غارت اموال و سرمایه های مردم ایران به نفع گروههای تروریستی و ستیزه جو.

واقعیت امر این است؛ در حالیکه مردم ایران هر روز فقیر تر از روز قبل می شوند، رژیم جمهوری اسلامی همچنان در حال تغذیه مالی گروههای تروریستی است و ترجیح می دهد همان مقدار پول باقی مانده در خزانه کشور را به جای توسعه و رفاه ایران، صرف ستیزه جویی و کشتار بیگناهان کند.

اظهارات اخیر این مقام عضو گروه حماس درباره چمدان های پر از دلار که قاسم سلیمانی تروریست درجه یک جهان در سال 2006 به هئیتی از این گروه داده بود، بار دیگر نشان داد که آنچه ناظران آگاه منطقه و همچنین مردم ایران در اعتراضات خیابانی ده سال گذشته تا به امروز درباره ارسال پول به لبنان و فلسطلن بیان می کنند، نه تنها بیراه نیست بلکه فراتر از حقیقت است.

مردم ایران در تظاهرات یازده سال قبل که با سرکوبی خونین همراه بود، در اعتراض به هدر رفتن سرمایه های کشور که صرف تغذیه مالی گروههای تروریستی می شد، شعار می دادند: «نه غزه، نه لبنان»

رهبر رژیم جمهوری اسلامی، علی خامنه ای، بعدها در اظهاراتی در واکنش به این شعار مردم ایران گفته بود: «کسانی که این شعار را می دادند عده ای نادان و غافل بوده اند.»

او در ادامه در تقابل با خواست معترضان ایرانی گفت: «اتفاقا هم غزه و هم لبنان.»

رهبر حکومت اسلامی با این اظهارات، هم تایید کرد که ارسال پول برای گروههای ستیزه جو واقعیت دارد و هم از عزم جمهوری اسلامی برای این حمایت ها و تداوم آن خبر داد.

غارت سازمان یافته

فقط یک نمونه افشا شده از «پول پاشی» رژیم ایران برای گروههای تروریست فلسطینی در سال 2006 نشان می دهد مبالغ بسیار هنگفتی از خزانه ایران به جای آنکه صرف عمران و آبادانی و رفع فقر در کشور شود، به گروه حماس داده شده است، این در حالی است که همین الان بسیاری از روستاهای ایران به آب آشامیدنی و مدرسه برای تحصیل دسترسی ندارند و خیلی از شهرهای کوچک ایران نیز حتی یک بیمارستان مجهز برای درمان و بستری بیماران ندارند و در بیشتر مواقع بیماران پس از طی مسافت طول ودراز به موقع برای درمان نمی رسند و در بین راه می میرند.

ماجرای ساک های پر از دلار که اخیرا یک مقام حماس آن را فاش کرده تنها یک مورد از بذل و بخشش هایی است که رژیم جمهوری اسلامی از طریق قاسم سلیمانی آن هم 15 سال قبل آن را در اختیار فلسطینی ها قرار داده تا صرف ساخت راکت و بمب برای آدمکشی شود.

ماجرا دردناک تر از اینهاست و در واقع به یک غارت و چپاول سازمان یافته شبیه است. محمود الزهار مقام فلسطینی که با المنار (رسانه رسمی وابسته به رژیم ایران) گفتگو کرده گفته: «به قاسم سلیمانی در سال 2006 گفتیم که در پرداخت حقوق کارمندان در غزه و انجام خدمات اجتماعی مشکل داریم، سلیمانی روز بعد در فرودگاه موقع رفتن ما از ایران 20 میلیون دلار شامل چمدان های دلار را برای ما آورد، او می خواست پول های بیشتری هم به ما بدهد، ( 50 میلیون دلار) اما ما 9 نفر بودیم و هرچمدان 40 کیلو پول بود و ما 9 نفر توان حمل آن را نداشتیم!»

سلیمانی، تروریستی که به هم شهری های خود رحم نکرد!

اگر محرومیت و فقر بیشتر نقاط ایران چشم پوشی کنیم، صرفا نگاهی گذرا به زادگاه قاسم سلیمانی تروریست رژیم جمهوری اسلامی کافیست تا دریابیم که افرادی با تفکرات تروریستی حتی حاضر نیستند به همشهری های خود لطف کنند. کرمان استانی که او در آنجا به دنیا آمده و بزرگ شده با فقر و محرومیت تکان دهنده ای روبرو ست. در بیشتر شهرهای این استان آب آشامیدنی سالم وجود ندارد و هر از گاهی کامیون های آب رسان با تانکر به روستاها آب می رسانند و مردم با ظرف دنبال کامیون آب می دوند.

در خیلی از بخش های این استان نبود مدرسه موجب شده دانش آموزان فرسنگ ها راه را از مناطق خطرناک کوهستانی طی کنند تا به مدرسه برسند. سایر استان های محروم ایران هم حال و روز مناسبی ندارند و در حالیکه رژیم جمهوری اسلامی پیشتر و قبل از تحریم های فزاینده دو سال اخیر، هر سال میلیاردها دلار نفت به فروش می رساند، با این حال طی 4 دهه حکومت بر ایران، خیلی از شهرها و روستاهای ایران به خاطر نبود امکانات شبیه به ویرانه شده است. در سیستان و بلوچستان در مجاورت مرز پاکستان مردم همچنان آب را از رودخانه می آورند و در چند مورد دخترکان کوچکی که برای آوردن آب به رودخانه رفته بودند، با حمله تمساح ها دستشان قطع شده است.

در جنوب ایران و سه استان خوزستان، بوشهر و هرمزگان مردم زندگی مشقت باری را سپری می کنند. در خوزستان که بر روی نفت و گاز خوابیده پس ار یک بارندگی ساده چند ساعته، فاضلاب شهرها بالا میزند و مردم عملا بر روی دریایی از فضولات انسانی شناور می شوند. بانک جهانی نزدیک به 20 سال قبل بودجه ای چند میلیون دلاری برای تعبیه فاضلاب خوزستان به جمهوری اسلامی پرداخت کرده بود که این پول ناپدید شده و هیچ مسئولی در این رژیم حاضر نیست درباره سرنوشت پول دریافتی از بانک جهانی توضیح قانع کننده ای بدهد.

با وجود این مصائب بزرگ، رژیم جمهوری اسلامی سعی کرده با تبلیغات گمراه کننده، از قاسم سلیمانی یک قهرمان افسانه ای دروغین بسازد، این در حالی است که در تمام مدتی که مردم ایران در رنج و فقر به سر می بردند، سلیمانی به جای آنکه با دلارهای بادآورده نفتی که رهبر جمهوری اسلامی در اختیار او قرار می داد، به عمران و آبادانی ایران بپردازد، میلیاردها دلار پول را به گروههای تروریست خارجی می داد تا دست به آدمکشی بزنند و به این ترتیب او مسیر انتقال سرمایه های ملت ایران به تروریست ها را هموار می کرد.

سهم مردم ایران از گردش مالی میلیاردی به نفع تروریستها

با وجودی که طی دو سال سال اخیر، تحریم های فراگیری برای هزینه نشدن درآمد ایران در امور تروریسم اعمال شده است، با این حال سران رژیم جمهوری اسلامی همچنان از باقی مانده سرمایه مردم ایران برای توسعه شرارت و تغذیه مالی تروریست ها هزینه می کنند که ارسال 4 میلیون دلار پول برای حماس که چندی قبل از سوی اسرائیل مصادره شد، تنها یکی از این موارد است.

بررسی ها نشان می دهد مطابق اظهارات منابع نیمه رسمی حکومتی در ایران، سالیانه میلیاردها دلار از طُرق مختلف از جمله جابجایی فیزیکی (چمدانی) یا زدو بند با صرافی ها به دست گروههای نیابتی تحت حمایت رژیم جمهوری اسلامی می رسد که طی چند سال اخیر سپاه قدس مسولیت این نقل و انتقالات را برعهده داشته است.

گروه اقدام ایران سه سال قبل (2018) از بودجه 700 میلیون دلاری سالانه حزب الله لبنان خبر داده بود اما این همه ماجرا نیست و به نظر می رسد لبنان، غزه و یمن تنها بخش کوچکی از اطلاعات مردم ایران درباره هدر رفتن سرمایه هایشان است. چندین سازمان تروریستی نیابتی در نقش یک امپراطوری اختاپوسی در حال بلعیدن پول های مردم ایران هستند؛ پولهایی که میتواند صرف عمران و آبادانی و رفع فقر و گرسنگی در ایران شود. اینها به غیر از مواردی است که مستقیما صرف ساخت سلاح و توسعه پهبادی و بخش های تحقیقاتی مرتبط با آن می شود.

رژیم جمهوری اسلامی، مخالف رفاه مردم ایران

منابع معتبر می گویند از سال 2012 تا به امروز فقط بالغ بر 50 میلیارد دلار نفت مجانی از سوی ایران به سوریه داده شده است . منابع اپوزیسیون ایران که به اطلاعات موثق درون رژیم جمهوری اسلامی دسترسی دارند نیز می گویند مدیریت مستقیم منابع ارزی ایران در اختیار آیت الله خامنه ای قرار دارد که هر جا بحث هزینه کرد برای رفاه مردم ایران در میان باشد، با خست قابل ملاحظه ای با تخصیص ارز مخالفت می کند. نمونه به روز این امر عدم تخصیص ارز برای خرید دان طیور است که موجب چند برابر شدن قیمت مرغ و بحران تخم مرغ شد.

بر اساس این گزارش، علت مخالفت رهبر ایران با تخصیص ارز برای واردات کالاهای اساسی و تشویق مردم به مصرف محصولات کم کیفیت داخلی که با هزینه گزاف تولید می شوند این است که خامنه ای منابع ارزی را برای تقویت گروههای نیابتی تروریستی نیاز دارد و از همین رو رفاه مردم ایران برای او بی معنی است. رهبر رژیم جمهوری اسلامی ژانویه 2020 دستور برداشت مستقیم 200 میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی ایران که اختیار آن را شخصا برعهده دارد، به نفع گروههای تروریستی صادر کرد اما زمانی که بحث گرانی اقلام و کالاهای اساسی مردم در داخل ایران مثل گوشت و مرغ و تخم مرغ مطرح باشد خامنه ای هیچگونه اقدامی انجام نمی دهد و حتی اجازه برداشت ارز برای خرید غذای مرغ که می تواند به رونق تولید و ارزان شدن کالاها منجر شود را نمی دهد.

در حال حاضر، دهها گروه نیابتی تروریستی ایران در عراق، سوریه، یمن، لبنان، غزه و سایر مناطق که دارای چندین زیر شاخه نیز هستند، برای فرونپاشیدن به حمایت مالی شدید رژیم جمهوری اسلامی وابسته اند؛ گروههایی همچون حزب الله لبنان، حماس، جهاد اسلامی، حوثی های یمن، حشد الشعبی، حزب الله عراق، اصحاب کهف، سرایر، کتائب خراسان، کتائب امام علی، حرکت النجباء، لقاء ابوالفضل، عصائب، سرای مختار و چندین گروه دیگر که پاسدار – تروریست قاسم سلیمانی با بذل و بخشش دلارهای نفتی یا پول های ارسالی اوباما آنها را ایجاد کرده و همچنین احزاب تازه تاسیس در عراق برای دراختیار گرفتن دولت این کشور مزدوران مستقیم و غیرمستقیم رژیم جمهوری اسلامی محسوب می شوند که دستمزد پرسنل، تامین مالی جنگجویان مزدور و اختصاص ارز برای تامین مواد اولیه ساخت سلاح در کارگاههای مهمات سازی و تربیت افراد بدست گرفتن سمت های سیاسی، از جمله هزینه های سرباری است که به ملت ایران تحمیل می شود تا آنها هر روز بیشتر در فقر و گرسنگی فرو بروند. گرچه با وجود تحریم ایران، وضعیت دشواری برای سران رژیم جمهوری اسلامی ایجاد شده اما آنها در عوض فشار وتنگنا را بر مردم خود بیشتر می کنند تا بتوانند از پس هزینه این گروهها بر بیایند.

در حالی که خانوارهای ایرانی برای تامین مایحتاج خود با مشکل مواجه هستند رژیم جمهوری اسلامی رویای باطل تسلط بر منطقه را همچنان دنبال می کند. به نظر میرسد این رویکرد رژیم جمهوری اسلامی یعنی صرف هزینه های گزاف برای حمایت از گروههای تروریستی به جای تلاش برای ارتقای زندگی مردم ایران بیانگر مردم ستیزی این رژیم و تلاش برای توسعه طلبی شرورانه در منطقه است.

عن الكاتب
نویسنده، پژوهشگر و روزنامه نگار مقیم لندن
تعليقات