نیروی قدس سپاه پاسداران رژیم ایران، حامی اصلی و پشت پردۀ حملات وحشیانه و داعشیِ حماس به اسرائیل

در 11 اکتبر 2023، کف اتاق خواب یکی از ساکنان «کیبوتص بئری» در مرز نوار غزه را خون می پوشاند. (Times of Israel/ Canaan Lidor)
در 11 اکتبر 2023، کف اتاق خواب یکی از ساکنان «کیبوتص بئری» در مرز نوار غزه را خون می پوشاند. (Times of Israel/ Canaan Lidor)

آیا وقت آن فرا نرسیده که اروپا و آمریکا سپاه پاسداران را در لیست گروههای تروریستی قرار دهند؟

در میان مردم ایران یک اصطلاح عامیانه جالب وجود دارد که کمتر کسی تا به حال آن را نشنیده است این عبارت که معمولا  برای کسی که مسخ دیگری شده یا در برابر یک وضعیت نامناسب اقدامی نمی کند بکار برده می شود، این است: «مگر با جادو زبانت را بسته اند؟!»

حالا این عبارت حکایت جمهوری اسلامی و جامعه جهانی بخصوص آمریکاست که همه نوع شرارت و پلیدی را در این رژیم تبهکار می بینند اما ترجیح می دهند سکوت کنند و در مواقعی حتی با او همراهی نشان دهند!

گرچه در میان اساتید علوم غریبه در ایران این شایعه به صورت جدی دهان به دهان می شود که رژیم ملاها با جادو دهان جامعه جهانی و غرب را بسته اما از این عامه گرایی که بگذریم واقعیت این است که جامعه غربی و بخصوص ابرقدرتی بنام آمریکا طی چند سال اخیر به گونه ای مرعوبانه با جمهوری اسلامی رفتار کرده که خیلی ها به مزاح می گویند شاید این ملاهای حاکم در ایران هستند که دارند سران کاخ سفید را کنترل می کنند!

حکومت دموکرات آمریکا چند ماه قبل با وجود هشدارهای اپوزیسیون ایران، مبلغ عظیمی باج برای آزادی چند زندانی آمریکایی – ایرانی به جمهوری اسلامی پرداخت.

زمانی که گروهک تروریستی داعشی حماس به اسرائیل حمله کرد واشنگتن سراسیمه در نقش وکیل مدافع ملاهای ایران هم ظاهر شد و سخنگویان بخش های مختلف هیات حاکمه آمریکا خیلی زود و قبل از هرگونه تفحص مدعی شدند ردپایی از تلاش جمهوری اسلامی ایران برای تحریک حماس به حمله به اسرائیل پیدا نکرده اند! این در حالی است که تقریبا همان روز حمله حماس و فقط چند ساعت بعد از کشتار اسرائیلی های بی دفاع ، در حالیکه تروریست ها در غزه و تهران غرق در شادی و شعف بودند، سران حماس ضمن تشکر از همراهی جهان اسلام ، تشکر ویژه ای از حمایت رژیم جمهوری اسلامی داشتند که به وضوح نشان می دهد تهران در پشت صحنه این جنایت هولناک بوده است.

باوجود اذعان و اعتراف دهها باره سران حماس و جهاد اسلامی به دریافت پول از ایران، غربی ها و آمریکایی ها به قول عامه مردم ایران چشم و زبان شان با جادو بسته شده و هیچ چیزی را نمی بینند.

صدها نماز جمعه در ایران که مسولان رسمی جمهوری اسلامی طی آن و در عرض چند دهه اذعان به تلاش برای نابودی اسرائیل و حمایت لجستیکی و مالی از گروههای تروریستی کرده اند بکل از سوی سران غربی و آمریکایی نادیده گرفته شده و می شود و حتی در میان مسولان دموکرات آمریکایی مسابقه بی شرمانه برای بهتر تبرئه کردن جمهوری اسلامی از انواع شرارت ها دیده می شود.

اگر اعترافات سران گروهک داعشی_ تروریستی حماس طی چند سال اخیر را کافی قلمداد کنیم به طور آشکاری محرز می شود که ملاها در حکومت ولایت فقیه در تهران همه نوع حمایت از مالی تا تسلیحاتی را از حماس و گروه های تروریستی بعمل آورده اند.

فقط به عنوان نمونه زنده و تازه می توان به سفراخیر امیر عبداالهیان وزیر خارجه جمهوری اسلامی به لبنان آن هم در بحبوحه نبرد اسرائیل با تروریسم حماس اشاره کرد، او علنا در لبنان با نصرالله و سران حماس و جهاد اسلامی دیدار و حتی تهدید به گشایش جبهه دوم علیه اسرائیل و تغییر موازنه جنگ می کند!

همه این ها رسمی و علنی مقابل دیدگان جهانیان اتفاق می افتد و البته به قول مردم عامی ایران کسی از بایدن و بلینکن انتظار ندارد به خاطر تاثیر جادوی ملاها و در نتیجه بسته شدن زبان و چشم سران آمریکا، تهران را به عنوان عامل تحریک کننده به شرارت و خونریزی معرفی کند چرا که احتمالا این جادو طوری عمل می کند که سخنگویان دستگاه سیاست خارجی واشنگتن حتی سفر امیر عبداالهیان و اظهارات تهدید آمیز او را خطای افکار عمومی و برداشت نادرست از اظهارات او تفسیر خواهند کرد!

به هرحال در عالم واقع، کمک های مالی و تسلیحاتی جمهوری اسلامی به حماس و جهاد اسلامی مثل روز روشن است و آنها حتی به عنوان اسپانسر، می توانند تعیین کننده نوع و زمان حمله و همچنین دستور دهنده  آغاز حمله نیز بحساب آیند.

میلیون ها دلار از سوی جمهوری اسلامی تحویل حماس و سران آن شده است. زیاد نخاله سه سال قبل به تلویزیون الغدیر عراق گفت که جمهوری اسلامی سالیانه ۱۵۰ میلیون دلار به حماس می دهد و فاجعه بار تر اینکه این فقط برای حماس است.

۱۶ سال قبل جنبش فتح پس از درگیری داخلی با حماس فاش کرد که نیروهای سپاه قدس به جنگجویان تروریست حماس در غزه آموزش نظامی داده اند. چند سال قبل نیز یک مقام ارشد حماس به تایمز لندن گفت که صدها نیروی عضو این گروه در تهران آموزش نظامی دیده اند.

تمام این مستندات به کنار، کمتر کسی اظهارات چند سال قبل محمود الازهار را به خاطر نمی آورد که حرفهای جالبی زد و گفت: «قاسم سلیمانی ۲۲ میلیون دلار نقدی به ما داد و قرار بود بیشتر هم به ما بدهد اما چون ما ۹ نفر بودیم و امکان حمل ساک های پول را نداشتیم به همان مقدار بسنده کردیم.»

غیر از این موارد، اسماعیل هنیه از رهبران حماس دو سال قبل در اظهاراتی یادآور شد که جمهوری اسلامی ایران تنها در یک مورد ۷۰ میلیون دلار به ما داد تا آن را صرف حمله به اسرائیل کنیم.  باوجود این مستندات روشن عجیب است که آمریکایی ها می گویند هنوز به مدرکی دسترسی پیدا نکردند که نشان دهد جمهوری اسلامی ایران نقشی در آتش افروزی حماس علیه اسرائیل داشته است!

 

آیا وقتش نشده؟

 

نبرد اخیر اسرائیل و حماس عیان ساخت که جمهوری اسلامی ایران پدر و مادر واقعی گروه تروریستی حماس و جهاد اسلامی است و به نظر می رسد هیچ دلیل بیشتری برای اثبات تروریستی بودن سپاه پاسداران و قراردادن این گروه در لیست گروههای تروریستی نیاز نیست.

اظهارات مقامات خواب‌زده آمریکا مبنی بر ندیدن ردپایی از دخالت جمهوری اسلامی ایران در آتش افروزی های گروه داعش مسلک حماس علیه اسرائیل به همان اندازه مضحک است که ادعای مسولان اروپایی مبنی بر نبودن دلایل کافی برای قرار دادن نام سپاه در لیست گروههای تروریستی.

هم مقامات حماس و هم مسولان جمهوری اسلامی عملا و علنا بارها به حمایت های مالی و لجستیک جمهوری اسلامی اعتراف کرده اند. به نظر می رسد وقت ابطال جادوی تسخیر و زبان بند جمهوری اسلامی فرا رسیده البته اگر اروپا و آمریکا بخواهند که از خواب غفلت بیدار شوند قبل از آنکه خیلی دیر شود.

 

ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ
نویسنده، پژوهشگر و روزنامه نگار مقیم لندن
ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ