وقت بازنگری در شیوه های انساندوستی است

نیاز به برخوردی تازه داریم؛ برخوردی که بر اساس آن در یک رابطه دو جانبه، اکوسیستم توانمندی، انگیزه، و آموزشگری داشته باشد

نیویورک – سازمان های غیرانتفاعی برای یک تعطیلات تازه پا اما به شدت موفق آماده می شوند، ‪#‬سه شنبه‌ی بخشش، که امسال به اول دسامبر افتاده است.

سازمان های غیرانتفاعی سخت مشغول تنظیم کمپین های ویژه، و پورتال های دریافت کمک، و برنامه ریزی برای جمع آوری کمک های مالی در طول تعطیلات اند. این برنامه از اولین سه شنبه بعد از «شکرگزاری» سال ۲۰۱۲ و به منظور ایجاد توازنی میان مصرفزدگی فصل خرید، آغاز شد.

همه کسانی که در بخش های غیرانتفاعی حضور دارند می توانند مجسم کنند که صندوق پستی آنلاین و شبکه های اجتماعی شان روز سه شنبه چه محتوایی خواهد داشت: درخواست پشت درخواست کمک از سوی صدها سازمان غیرانتفاعی.

درخواست کمک مالی هیچ اشکالی ندارد. و هیچ اشکالی ندارد که مردم تشویق به کمک بشوند. این همان چیزی است که روزها در اداره و هدایت ناتان، یک حلقه بزرگ خیریه در نیویورک، و امپلیفایر، جنبش خیریه یهودیان، شاخه زمینه-ساز ناتان، به پیش می راند.

اما بخشش، همان چیزی است که شب ها ما را بیدار نگاه می دارد. نگرانیم که مبادا چیز مهمی در این جنجال بخشندگی از نظر گم شود. مثلا، همان مردمی که اساس موفقیت آن هستند: خود بخشنده ها.
گزارش اخیر یک تراست اجتماعی شیکاگو، نشان می دهد که کسانی که کمک مالی می دهند برای انگیزه هایی که به آن علاقه دارند، نمی دهند، بخشا به این دلیل که دسترسی به اطلاعات لازم در مورد آن جنبش و یا سازمان ندارند. گزارش های مشابهی نشان می دهد که بسیاری از مردم به غیرانتفاعی ها اعتماد ندارند، و یا درکی کامل از شیوه کار غیرانتفاعی ندارند، و از خود می پرسند: هدف این هجوم درخواست های کمک چیست؟‌

کمپین هایی نظیر ‪‬بخشش سه شنبه ممکن است موفق به دریافت کمک مالی های یک باره باشد، اما در دریافت کمک های مداوم و یا کمک های موثرتر، موفق نیست. کمک مالی دهندگان همچنان این پرسش را از خود می کنند که این سازمان ها به چه کاری مشغول اند و کمک مالی آنها در واقع به چه چیزی کمک می کند.

می بایست ذهنیتی که در مورد بخشش داریم را سروته کنیم. می باید بر ساختن وضعیتی که در آن به بخشندگان کمک مالی کمکی متقابل می شود تمرکز کنیم. نمی بایست فقط به تشدید ظرفیت سازمان ها برای گرفتن کمک بیشتر توجه داشته باشیم. می بایست به دهندگان توجه کنیم.

در ناتان و آمپلیفایر، همراه با دهها شریک کاری دیگر که درون و بیرون بخش بشردوستانه جامعه یهود فعال است، می خواهیم اکوسیستمی بسازیم از بشردوستی توانمند شده: بخشندگانی پر انگیزه، آموزش دیده، و درگیر با موضوع خاص.

برای رسیدن به این، ما توجه خود را معطوف حلقه های کمک مالی کرده ایم و به ارزش بی نظیری که به تصور ما با خود همراه دارند. حلقه کمک مالی گروهی از مردمی است که کمک های مالی خود را روی هم می گذارند، و با هم تصمیم می گیرند که با آن چه بکنند. این راهی ساده، اما به شدت قابل انعطاف است که فرمان را به دست بخشنده کمک مالی می دهد. در یک حلقه کمک مالی، اعضا ارزش هایی که برایشان اولویت دارد را مشخص می کنند، نواحی که نیازمند به تغییر است و با این کمک تغییر می کند را مشخص می کنند، و در بحث های عمیق و گسترده درباره سازمان هایی که به عقیده آنها در راهی فعالیت می کنند که مورد نظر آنهاست، شرکت می کنند.

بخشش و کمک مالی همراه با جمعی از دوستان و همفکران، عمق و شادی بیشتری به تجربه کمک مالی به اعضای حلقه می بخشد. در این شرایط، اعضا از نظرات هم، تجربه هم، و نگاه هم برای هر چه موثرتر کردن کمک ها، استفاده می کنند.

اعضای یک حلقه چه تفاوت هایی را به دلیل عضویت در حلقه در خود تجربه می کنند؟ مردم علاقمند به بخشش مداوم و پیگیر می شوند، به طور منظم به کمک و همراهی و بخشش می پردازند. گاه دیده ایم که اعضای یک گروه کمک مالی به قدری به کار سازمانی که به آن کمک مالی کرده اند علاقمند می شوند که پس از چندی، برای آن سازمان کار داوطلبانه می کنند و در آن سازمان در لایه های موثرتری نیز درگیر می شوند. به عضویت شورای این سازمان در می آیند و مدیریت این سازمان ها را می پذیرند. در چنین شرایطی دیگر یک کمک مالی دهنده یک باره و منفرد نیستند و با همکاری دائم خود در جامعه تغییرات مثبت ایجاد می کنند.

در این ‪سه شنبه بخشش، ما می خواهیم نیازها و هدف های بخشنده ها را در اولویت قرار دهیم. بنیادها و غیرانتفاعی ها، نقش موثری در ساختن فرهنگ گسترده و توانمند شده‌ بشردوستانه دارند. در ساختن این فرهنگ سرمایه گذاری کنید، کمک مالی در پی آن خواهد آمد. رهبران جهان و آنها که باعث تحول می شوند، و همراه آن، مردمی که سازمان های ما سعی در حمایت شان دارند – همه وابسته به فرهنگی است که بشردوستی را در اولویت قرار می دهد.

تعليقات