پیام تظاهرات گسترده لندن: حماس_داعش و جمهوری اسلامی ایران دروغ می گویند

(تظاهرات ضد یهود ستیزی در لندن، 26 نوامبر 2023. عکس: اهدائی حمیدرضا ظریفی نیا)
(تظاهرات ضد یهود ستیزی در لندن، 26 نوامبر 2023. عکس: اهدائی حمیدرضا ظریفی نیا)

تظاهرات گسترده ضد یهود ستیزی در انگلستان  بی اعتباری کامل پروپاگاندای تروریسم افراطی را اثبات کرد.

 

صدهزار نفر در خیابان های لندن علیه نفرت  پراکنی راهپیمایی کردند و در این میان آنچه به طور واضح به چشم می آمد، حضور پررنگ  ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی  بود.

 

تظاهرات گسترده 26 نوامبر 2023، قبل‌تر هم به همان وسعت لندن، در آمریکا برپا شده بود گرچه رسانه های وابسته به جریان چپ ترجیح داده بودند تظاهرات نفرت آور طرفداران حماس را بزرگتر جلوه دهند اما واقعیت آن است که در اروپا و آمریکا شمار زیادی از آزادیخواهان از جمله اپوزیسیون ایرانی در تظاهرات علیه حماس_ داعش حضور داشتند که پیام این حضور می تواند خبر بدی برای رژیم جمهوری اسلامی باشد.

(تظاهرات ضد یهود ستیزی در لندن، 26 نوامبر 2023. عکس: اهدائی حمیدرضا ظریفی نیا)

مردم ایران سالهاست که مخالف کمک رژیم ملاها به غزه هستند، سند واضح این مدعا شعار «نه غزه، نه لبنان، جانم فدای ایران» ست که از ۱۴ سال قبل تا به امروز در تظاهرات های ضد حکومتی مردم ایران شنیده شده است.

 

تظاهرات گسترده طرفداران اسرائیل در لندن از چند لحاظ حایز اهمیت است :

 

نخست آنکه هم در داخل ایران و هم در خارج از ایران جمعیت بزرگ ایرانی های مخالف رژیم جمهوری اسلامی دلشان با اسرائیل و برعلیه قساوت های حماس است. مردم ایران از اینکه پول هایشان به جای عمران و آبادانی صرف توسعه تونل های حماس و تجهیز ستیزه جویان به سلاح های مرگبار میشود به شدت عصبانی هستند.

 

نکته دوم اینکه مدیای تحت تاثیر ایران و روسیه و به موازات آن قطر در راستای پروپاگاندا و تحمیق افکار عمومی جهان، به دنبال برجسته سازی فرعیات و نادیده گرفتن واقعیات است.

 

به عنوان مثال، گروگان گیری وحشیانه زنان و کودکان و تونل های زیرزمینی مخوف مملو از سلاح و مهمات در زیر بیمارستان ها، مدارس و مهدکودک ها در غزه از یک سو و حتی تظاهرات طرفداران اسرائیل در چهارگوشه جهان بایکوت می شود تا مقاصد مورد نظر مدیای طرفدار تروریسم برجسته سازی شود.

 

با این حال، جهان آزاد طرفدار صلح و آرامش است و ذاتا با اعمال شیطانی همچون گروگان گیری که حماس و اربابان اش آن را ترویج می دهند مخالف است و بی شک با راستی آزمایی اخبار، تحت تاثیر جو روانی دروغین تروریست ها قرار نمی گیرند.

 

ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ
نویسنده، پژوهشگر و روزنامه نگار مقیم لندن
ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ