چرا نتانیاهو برای تمام کردن کار حزب الله و دارودستهٔ حاکم بر ایران آدم مناسب است

جوجه را آخر پائیز می‌-شمارند!

خطای عظیم ما که به ۷ اکتبر انجامید، این تصور غلط بود ما که خیال کردیم با مردمی مصمم به نسل-کشی، و هولوکاست دوم می-توان مماشات کرد.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر سالها این ایده را بکار بست، اما این ایدهٔ او نبود. عقیدهٔ عمومی اکثر مردم و سیاستمداران اسرائیل بود.

حالا یاد گرفته-ایم. وظیفهٔ من نیست که ابعاد احساس گناه نتانیاهو را تعیین کنم و قطعا اکنون زمان آن نیست.

با پایان دادن به کار حماس (رفح)، هنوز کار تمام نشده است. حزب الله برای کشتار همهٔ یهودیان کشور یهود، در کمین لحظهٔ مناسب است.

ایران نیز با شتاب به سمت تسلیحات هسته-ای تاکتیکی است، نه فقط برای پایان دادن به کشور اسرائیل بلکه همچنین برای حکومت به تمامی کشورهای عربی خاورمیانه، و سپس بهمراه روسیه، چین، و کرهٔ شمالی جهان دموکراتیک را میان خود تقسیم می-کنند.

بزرگترین اشتباهی که اکنون می-توان کرد، تکرار سیاست مماشات است. حزب الله چقدر می-گیرد تا موقتا ساکت بماند؟ ایران چه امتیازی و چه مدارایی می-خواهد تا «معقول» بماند؟

در حال حاضر هیچ کس در جهان بیش از نتانیاهو برای اصلاح استراتژی مماشات انگیزه ندارد. و تنها او است که می-تواند به هر متحدان بیش-از-حد «معقول» بگوید: با عرض پوزش، ما می-باید این کار ناخوشایند تا ته به پایان ببریم.

همچنین، او اکنون [با حملهٔ هوایی عظیم ایران] ثابت کرده است که می-تواند روی کمک متحدان حساب کند. وقتی «عمو جو» به بیبی جناح راستی آلرژی داشت، بیبی گانتز جناح چپی را به دیدار او فرستاد. وقتی این مفید فایده واقع نشد، لپید، رهبر فوق-جناح-چپی اپوزیسیون را به دیدار فرستاد تا اجماع ملی اسرائیل را القا نماید.

همچنین، شاید نتانیاهو مناسب-ترین کسی باشد که توهّم غربی راه-حل دو کشور برای دو ملت را شفا دهد.

بسیار اتفاق افتاد که بیبی پیش از اتخاذ تصمیم-های مهم، اول نگاه کرد ببیند آنچه محبوبیت عام دارد، چیست. اکنون در راه بازنشستگی است، و آن مورد دیگر اهمیت خاصی ندارد؛ این آن چیزی است که ما نیاز داریم.

برخی به او بدوبیراه گفتند و او را جنگ-طلب خواندند. برخی مردم همیشه از او نفرت داشتند اما حالا به دروغ می-گویند که وقت بازنشستگی او «حالا» رسیده است. یهودیان همیشه منفور بودند زیرا ما یا زیادی محکم بودیم، یا زیادی منعطف. آنچه مهم است، نفرت نه بهانهٔ نفرت.

پس از آنکه آرامش به جهان بازگشت، نتانیاهو می-بایست بازنشسته شود. اما در حال حاضر، بگذارید به رهبری این دولت اتحاد ادامه دهد و کار را پیش ببرد.

متن کامل را در لینک زیر مطالعه کنید
https://blogs.timesofisrael.com/why-netanyahu-is-the-right-person-to-finish-off-hezbollah-and-the-junta-in-iran/

ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ