یهودیان آمریکا گول رفتارهای نمایشی ترامپ را نمی خورند

اقدامات بی-ملاحظه رئیس جمهور آمریکا و سیاست وی در اداره دولت، از ۸۲ دقیقه ای که وی صرف سخنرانی در مراسم اتحاد ایالات می کند، گویاتر است.

در سخنرانی خود در مراسم اتحاد ایالات، ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده از جانبازان جنگی یهودی آمریکایی، بازماندگان هولوکاست، و افسر پلیس شجاعی که در تیراندازی هولناک کنیسای «درخت زندگی» مجروح شد، تقدیر کرد. اگرچه اینگونه شجاعت ها می بایست مورد تقدیر همه آمریکایی ها قرار گیرد، اما ما از چنین رفتارهای تصنعی که به منظور سرپوش بر کارنامه ناچیز ترامپ در رابطه با دغدغه های جامعه یهودیان استفاده می شود بسیار دلزده ایم. این شامل سابقه زشت یهودی ستیزی وی، سیاست داخلی که مغایر ارزش های ما است، و سیاست های بی-ملاحظه خارجی وی که منافع امنیت ملی آمریکایی ها و اسرائیلی ها را به خطر می اندازد نیز می شود. رئیس جمهور می بایست با توجه به گفتار و کردار وی در سال های اخیر داوری شود، نه بر اساس نمایشنامه ۸۲ دقیقه ای وی که عبارات آن با دقت تنظیم شده است.

در ۲۰۱۶، ترامپ کارزار انتخابات ریاست جمهوری خود را با تصاویر و عبارات یهودی ستیز پیش برد. در ۲۰۱۷، پس از رژه نئونازی ها در شارلوتزویل با شعار «اجازه ندهیم یهودی ها جای ما را بگیرند»، وی علنا میان کسانی که شعار نفرت-محور می دادند، و آنها که به ایشان معترض شدند، توازنی اخلاقی ترسیم کرد. سال گذشته، ترامپ با افتخار خود را «ملی گرا» نامید، و از عبارتی استفاده کرد که تاریخچه کاربرد آن نازی ها و نژادپرستان سفید را تداعی می کند. وی از ادبیاتی نفرتبار علیه یهودیان و دیگر گروه های اقلیت استفاده می کند اما از محکومیت ملی گرایی سفید خودداری می کند. از زمانی که ترامپ به ریاست جمهوری رسیده، علاوه بر این که خیزش بی سابقه یهودی ستیزی در کشور را تقویت کرده، برای مقابله با آن کاری نکرده است که بیرزد.

ما به بازماندگان هولوکاست احترام عمیق داریم، و نیز به کسانی که ایشان را آزاد کردند، اما فراموش نخواهیم کرد که رئیس جمهور ترامپ در بیانیه اولین روز یادبود هولوکاست، اشاره به یهودیان را از قلم انداخت. فراموش نخواهیم کرد که انتصاب فرستاده ویژه نظارت و مقابله با یهودی ستیزی را دو سال به تعویق انداخت اما در همان هفته های اول ریاست جمهوری خود، دست کم دو مشاور ارشد کاخ سفید که معروف به یهودی ستیزی و مرتبط با راست افراطی بودند را منتصب نمود. فراموش نخواهیم کرد که از محکوم نمودن دیوید دوک رهبر کوکلاکس کلان امتناع کرد و بارها علنا به تحریکات یهودی ستیز و تئوری های توطئه را تکرار نموده است. طنین این رفتارهای خطرناک از متن هایی که برای وی تنظیم می شود شدیدتر است و چهره واقعی رئیس جمهور را می نمایاند.

متن کامل را در لینک زیر مطالعه کنید
https://blogs.timesofisrael.com/jewish-americans-reject-trumps-theatrics/

عن الكاتب
هیلی سویفر مدیر اجرایی شورای یهودیان دموکرات آمریکا و مشاور امنیت ملی سناتور کامالا هاریس است.
تعليقات