یکسال از مرگ حکومتی مهسا امینی گذشت

یاسمین شالوم متحده (عکس: اسمین شالوم متحده)
یاسمین شالوم متحده (عکس: اسمین شالوم متحده)

از دو ماه پیش من و زنان فعال ایرانی در اسرائیل شروع به برنامه ریزی برای ترتیب دادن یک گردهمایی به مناسبت ساگرد مرگ حکومتی مهسا امینی در اسرائیل کردیم.

این همایش در یکی از شهرهای حومه تل آویو که در آن ایرانیان بسیاری زندگی میکنند برگزار شد.

شروع به فعالیت شبانه روزی کردیم، با وجود اینکه هر کدام از ما به شغلی مشغول هستیم در حین ساعات کار و بعد از آن در تلاش برگزاری همایشی محترمانه بودیم.

یک یک ما با هماهنگی و تبادل نظر وظیفه ای را بعهده گرفتیم و شروع به کار کردیم، تهیه بانر، تهیه و خرید و سایل و تجهیزات، گفتگو با دفتر رئیس جمهور و وزرا، هنرمندان و دعوت از آنها برای شرکت در همایش کار آسانی نبود، آنچه مهم بود هدف بود و عزمها جزم.

از سیاستمداران اسرائیلی درخواست کمک و یاری شد. با دفتر چند تن از آنها تماس گرفتم.
دولت اسرائیل دوران بسیار فشرده ای را از نظر سیاست داخلی میگذراند و میدانستم که وقت گذاشتن برای حضور و سخنرانی در این گردهمایی برایشان مقدور نیست از آنها در خواست کردم پیامی برای پخش در آن روز بفرستند ولی ظاهرآ حوادث و رویدادهای سیاسی و امنیتی در اسرائیل بیشتر از 24 ساعت وقت لازم دارند و هیچکدام نتوانستند وقت آزاد برای ضبط پیامی برای ما بیابند، و طبعآ همگی برای ما آرزوی موفقیت کردند.

با دفتر خانم گیلا گملیئل وزیر اطلاعات اسرائیل تماس گرفتم و از ایشان درخواست کردم در همایش بزرگداشت روز قتل مهسا امینی شرکت و سخنرانی کنند. از ایشان پیام رسید که در روز هفتم ماه که روز برگزاری همایش ایرانیان مقیم اسرائیل است در لندن خواهند بود برای شرکت در برنامه ای مشابه.

خانم گیلا گملیئل از لندن پیام تصویری فرستادند و برای همگی دست اندرکاران برگزاری همایش آرزوی موفقیت کردند و متذکر شدند، بعد از سفر شاهزاده رضا پهلوی به اسرائیل درهای همکاری بین دو ملت گشوده شد و عامه ایرانیان بیشتر از پیش در صدد تغییر رژیم در ایران هستند و بزودی شاهد فرو ربختن رژیم ستمگر جمهوری اسلامی خواهیم بود.

در شب همایش دهها پرچم اسرائیل و ایران در مرکز شهر خولون به اهتزاز در آمدند و توجه عابرانی که در خیابانهای اطراف تردد میکردند را بخود جلب کردند. همچنین رانندگان با صدا در آوردن بوق ماشین با مردم ایران ابراز همدردی و آنها را برای پیشبرد اهداف خود بسوی آزادی دعا کردند. از چند تن از رهگذران شنیدم که از فرهنگ غنی و آثار تاریخی کشور زیبای ایران بسیار شنیده اند و آرزو میکنند که بتوانند روزی از ایران دیدن کنند.

(عکس: اسمین شالوم متحده)

پرچم بسیار بزرگی به درازای هشت متر با آرم شیر و خورشید در محوطه بر روی زمین و تعداد بسیار زیادی از عکسهای دختران و پسران کشته شده بفرمان و بدست حکومت اسلامی در روی آن نهاده شد. شمعهای بسیاری هم بیاد کشته شدگان روشن شد.

عکسهایی از زنان بزرگ تاریخ ایران چون ماندانا و آتوسا و دیگر زنان بزرگ و آزاده ایران بهمراه عکسهایی از کورش بزرگ، رضا شاه پهلوی بنیانگذار خاندان پهلوی و تصاویر زیادی از محمد رضا شاه پهلوی و شهبانو فرح و شاهزاده رضا پهلوی نصب شده بودند.

چند تن از ما برنامه ریزان سخنانی ابراز داشتیم، از مهسا امینی ها و نیکا شاکرمیها، افکاریها یاد شد و از دیگر صدها کشته شدگان بدست مزدوران جمهوری اسلامی.

آقای منشه ساسون که از نخبگان موسیقی ایرانی بخصوص سنتور در اسرائیل هستند موسیقی نواختند و فرزانه کهن خواننده برجسته ایرانی تبار ساکن اسرائیل با یادی از ندا شاکرمی ترانه مورد علاقه او را اجرا کردند که بسیار احساس بر انگیز بود و مورد توجه همگان قرار گرفت.

ایتای بندا خواننده اسرائیلی که چند سالیست در لوس آنجلس زندگی می کند و با وجود اینکه فارسی زبان هم نیست بدلیل علاقه خود به ایران و ایرانیای ترانه هایی بزبان فارسی اجرا کرد و گروه رقصندگان خانم ایرس دالشاد با رقص محلی ایرانی او را همراهی کردند.

بعد از آن باز سخنرانان دیگری از ایران و ایرانیان بعنوان دلیران زمانه یاد کردند و این انقلاب را انقلاب زنان نام نهادند و برای آزادی هر چه زودتر از دست اهریمنان تاریخ دعا شد.

از جنایتهای رژیم پلید حاصله از ارتجاع سرخ و سیاه و حزب دمکرات امریکا است سخن گفته شد و آزادی هر چه زودتر ایران از دست ضحاک زمانه را خواهان شدند.

من هم در سخنرانی خود در این همایش سخنان سایمون دبوآررا در مورد زنان آزاده یاد آوری کردم و او میگوید، سرکوب یک جامعه تنها از راه زنان ممکن است زیرا که زنان قادرند فرزاندان آزاده تربیت کنند. جمهوری اسلامی هم از قدرت زنان ایرانی واقف است، بهمین دلیل از همان اوایل انقلاب از هر طریقی به زنان در ایران توهین شد و به آنها صومه زده شد، آزادی هایی که حق طبیعی آنها بود از آنها سلب شد.

در سالهای اخیر دختران محصل را مسموم میکند و به زنان در ایران بیشتر از پیش صدمه میزند.
در سال ۱۲۸۱ که مدرسه دوشیزگان در تهران تاسیس شد امام جمعه مسجد العظیم گفته بود کلمه دوشیزه شهوت انگیز است و وای بر ملتی که مدرسه دوشیزگان داشته باشد.

حجاب و پوشش اسلامی در ایران به یک مسئله سیاسی و امنیتی در نگاه مقامات تبدیل شده و واکنش زنان به حجاب اجباری یک نگرانی بزرگ برای دولت است. در قانون حکمی وجود ندارد که زن نباید دوچرخه سواری کند ولی علنآ دولت با دوچرخه سواران زن بر خورد وحشیانه میکند و یاد آوری کردم که در سال ۵۷ مردان انقلاب کردند و این بار زنان ایران انقلاب می کنند و آزادی را به مردم ایران باز میگردانند.

در گفته هایم در این گردهمایی یاد آوری کردم که رژیم جمهوری اسلامی از دختران و زنان در ایران میخواهند تا حجاب را رعایت کنند تا مردان دچار گناه نشوند، در حقیقت این دختران و زنان نیستند که باعث گناه کردن مردان میشوند. این خود رژیم است که مردان ایرانی را بصورت حیوانات درنده و پلید نشان میدهد. این مردان پدران و برادران همان دختران و زنان ایرانی هستند که به خیابانها می آیند و بر ضد رژیم حاکم تظاهرات میکنند و همین پدران و برادران پشتیبان زنان و دختران و خواهران خود هستند.

تمام این سرکوبها و کشتارها نه تنها نشانه قدرت رژیم نیست بلکه نشانه ضعف است چون رژیم جمهوری اسلامی میداند که جایی در بین مردم ندارد بهمین دلیل ضحاک زمانه مارهای روی دوش خود را با خون جوانان ایران تغذیه میکنند و پولی که باید در کشور خرج بشود و برای رفاه شهروندان بکار رود به جنوب لبنان می فرستد.

همانطور که «یوآو گالانت» وزیر دفاع اسرائیل گفت، جمهوری اسلامی در ایران علاوه بر تسلیحات، سالی صدها میلیون دلار به گروههای نیابتی خود در منطقه میدهد و بیشترین کمک مالی جمهوری اسلامی در اختیار لبنان قرار میگیرد.

به امید منسجم بودن مردان و زنان ایرانی در داخل و خارج از کشور برای براندازی این نظام زیرا که جمهوری اسلامی رفتنی است.

عدل بی دین، نظام عالم را بهتر از ظلم آخوند دیندار است.
ایران از خاکستر خود بر خواهد خواست.
زن، زندگی، آزادی

ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ
یاسمین شالوم متحده متولد گلپایگان و مقیم شهر مودیعین در اسرائیل
ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ