اگر ایالات متحده ناچار به نکول شود امنیت آمریکا و اسرائیل هر دو به خطر می-افتد

تصویر: یک سرباز حین نگهبانی هنگام دیدار ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ایالات متحده از یکی از باتری-های سپر دفاع موشکی در نزدیکی شهر ساحلی اشدود، ۳۰ اکتبر ۲۰۱۲. 
(AP Photo/Tsafrir Abayov)
تصویر: یک سرباز حین نگهبانی هنگام دیدار ژنرال مارتین دمپسی رئیس ستاد مشترک ایالات متحده از یکی از باتری-های سپر دفاع موشکی در نزدیکی شهر ساحلی اشدود، ۳۰ اکتبر ۲۰۱۲. (AP Photo/Tsafrir Abayov)

پایان سلطهٔ اقتصادی بر جهان، راه ورود روسیه، ایران، داعش، و چین را باز می-کند. همچنان که به اول ژوئن نزدیک می-شویم، با امتناع جمهوریخواهان کنگره از پرداخت تعهدات مالی آمریکا علیرغم خطراتی که در پی دارد، احتمال اولین نکول بدهی ایالات متحده افزایش می-یابد.

بیاد داشته باشیم که دموکرات-های کنگره از پرزیدنت ترامپ – که اکنون با بی-مبالاتی خواهان نکول بدهکاری است – حمایت کردند و سه بار سقف بدهی را بالا بردند. رویکرد دموکرات-های کنگره در دولت ترامپ سیاستی درست بود، و می-تواند سیاست درست جمهوریخواهان کنگره در دولت بایدن نیز باشد.

اگر قرار باشد نکولی واقع شود، عواقب خطرناک آن فقط متوجه امنیت ملی آمریکا نخواهد بود، و اسرائیل را نیز به ورطهٔ خطری عظیم خواهد فرو خواهد برد. و این بدان خاطر است که، چنانکه در این ضرب المثل آمده، اگر آمریکا عطسه کند، سراسر جهان سرماخورده می-شود. در مورد اسرائیل، اگر آمریکا در بازپرداخت بدهی نکول کند، اسرائیل به آنفلوآنزا مبتلا خواهد شد.

روشن‌-تر بگویم: نکول بدهی آمریکا خطر مستقیم اقتصادی، دیپلماتیک، و عینی علیه امنیت ملی آمریکا است. قدرت اقتصادی ما از اعتبار ساقط می-شود، متحدان ما را دچار آشوب مالی می-کند، و راه سوء استفاده را به روی دشمنان ما می-گشاید. همچنین، بودجهٔ چندین نهاد دولتی ایالات متحده که مسؤولیت حفظ امنیت ما بعهدهٔ ایشان را است، مستقیماً قطع می-کند. امنیت اسرائیل، قربانی بیگناه نکول آمریکا خواهد شد، اما در هر حال قربانی خواهد شد.

از منظر امنیت ملی، اگر در بازپرداخت بدهی آمریکا نکول شود، عواقب بسیار جدی منفی بهمراه خواهد داشت.

اولاً، قدرت اقتصادی آمریکا که در خدمت امنیت کشور است، بشدت آسیب خواهد دید. توانایی ما در استفاده از عضلات اقتصادی برای پیشبرد اهداف معطوف به امنیت ملی از طریق پرزورترین ابزار غیرنظامی که در اختیار ما است – یعنی تحریم-های اقتصادی – بشدت تضعیف خواهد شد. بخش بانکی کشور، که منبع اقتدار تحریمی ما است، دیگر دارای آن سلطهٔ جهانی که به ایالات متحده امکان اجرای تحریم-های یکجانبهٔ پرزور، و همچنین پیشگامی اقدامات تحریمی متکثّر می-دهد، نخواهد بود.

سخن کوتاه، یک نکول بدهی سلاح تحریم را از کار خواهد انداخت، اقداماتی که در جهت مجازات کشورهایی مانند ایران و سازمان-های تروریستی مانند حزب الله صورت می-دهیم را بی-اثر خواهد کرد و درست در بدترین لحظهٔ ممکن، قدرت اقتصادی به آنها تفویض خواهد کرد.

دوماً، یک نکول بدهی، فرصت استراتژیک دیپلماتیک در اختیار دشمنان آمریکا و اسرائیل قرار می-دهد که با کمال خشنودی از آن سوء استفاده خواهند کرد. قدرت اقتصادی آمریکا از جنگ جهانی دوم به این سو به ایالات متحده امکان بخشیده است که از طرق تجاری و سرمایه-گذاری، با کشورهای سراسر جهان روابطی تنگاتنگ ایجاد کند.

متن کامل را در لینک زیر مطالعه کنید
https://blogs.timesofisrael.com/a-us-default-would-put-both-american-and-israeli-security-at-risk/?_gl=1*mxz40b*_ga*MTMzNTcxOTIxNi4xNjY3NjAwNzk4*_ga_RJR2XWQR34*MTY4NTE2NjQ1MS4xMDAwLjEuMTY4NTE2NjgxNS4wLjAuMA..

ﺩﺭﺑﺎﺭﻩ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ
«جوئل رابین» از کارشناسان امنیت ملی آمریکا، استراتژیست دموکرات و سیاستمدار یهودی است. رئیس گروه استراتژی واشنگتن، از مشارکان گروه «شرکای دموکراسی»، معاون پیشین دستیار وزیر خارجه در دولت اوباما در امور قانون-گذاری است.
ﻣﻄﺎﻟﺐ ﻣﺮﺑﻮﻃﻪ