روز زن مبارک

برای آنها که می خواستند بچه دار شوند و آنها که نمی خواستند، آنها که می توانستند و آنها که نمی توانستند بچه دار شوند، به مادرها، اما نه فقط مادرها.

در روز مادر:

به سلامتی تمام زنان – تمام زنان – در #روزمادر. نه فقط مادرها، بلکه مادرها هم:

به سلامتی آن دسته از ما که شکمهای گرد و قلنبه دارند، مثل ماهِ تمام، با تَرَکها و چروکهای روی پوست شکم، با بچه‌های کوچولو – که شاید تا حالا بزرگ شده باشند و خودشان بچه دار شده باشند. به سلامتی آن دسته از ما که اشک پاک می کنند و گوش می کشند و لقمه می گیرند و یقه می گیرند و کمک می کنند بچه هامان بزرگ شوند… به سلامتی آن دسته از ما که همچنان که روی سر سوزنی با فرشته ها می رقصیم… و درست پیش از آن که شاش و گه‌ مان یکی شود و شروع کنیم پول جمع کنیم هزینه روانکاوی بچه هامان را بدهیم، تعادل همه چیز را همزمان حفظ می کنیم.

به سلامتی آن دسته از ما که می نشینیم توی کلینیک کورتاژ و به دکتر می گوییم بچه نمی خواهیم. شاید هم الان وقتش نیست، آمادگی نداریم. و شاید هیچ وقت نداشته باشیم. به سلامتی آن دسته از ما که خجالت زده بودیم و ترسیده بودیم و با وجود این انتخابمان همان بود که بود زیرا می دانستیم انتخاب درستی است حتی اگر از ته دل آرزو می کردیم اصلا از اولش ناچار نبودیم چنین انتخابی بکنیم.

به سلامتی آن دسته از ما که نوزادی را به دنیا می آوریم فقط برای این که بگذاریمش توی آغوش گرم دیگرانی که هیچ نمی خواستند به جز یک بچه، و نمی توانستند. به سلامتی آن دسته از ما که پشیمانند و دلشان به دنبال آن بچه است، و آن دسته از ما که فراموش می‌ کنیم و دنبال زندگیمان می رویم.

به سلامتی آنها که هورمون تزریق می کنند که تخمک هدیه کنند. به سلامتی مادرهای جایگزین، که کودک دیگران را در رحم خود می پرورانند.

به سلامتی آن دسته از ما که منتظر مرد محبوب – یا زن محبوب – خود هستیم یا تشکیل خانواده بدهیم. و آن دسته از ما که می گویند «گور باباش، منتظر هیچ کس و هیچ چیز نمی مونم» و سر از بانک اسپرم در می آورند تا همه‌ٔ بار را خودشان به تنهایی بردارند.

به سلامتی آن دسته از ما که گفته اند «مادری، کار من نیست»، و با آن لعنت خاموش، و هر زهرمار دیگری که جامعه مادرپرور از گوشه‌ٔ چشم نثار ایشان می کند، جامعه ای که یک چیز درهم برهمی که به درد همه ما نمی خورد را با یک پاپیون خوشرنگ قشنگ تزئین می کند تا ما همه احساس کنیم حتی اگر نمی خواهیم، باید بخواهیمش، رو در رو شده اند.

به سلامتی آن دسته از ما که در خانه خود را به روی بچه هایی می گشاییم که در رحم مادر به کوکائین معتاد شده اند، بچه هایی که تنشان پوشیده از عوارض الکل در جنین است، آنها که مادرهاشان انداختندشان توی سطل زباله و ولشان کرده اند.

متن کامل را در لینک زیر مطالعه کنید
https://blogs.timesofisrael.com/happy-womens-day/

عن الكاتب
سارا توتل-سینگر مسئول و دبیر انتشارات تایمز اسرائیل در شبکه های اجتماعی است که با دو فرزند خود در روستایی اسرائیل در دامنه‌ی دشت زندگی می‌کند. سارا به عکاسی، و بالا رفتن از سقف خانه‌ها علاقمند است. به زودی برای یک سال به اورشلیم خواهد رفت تا در بخش شهر قدیم، سه ماه زندگی کند: سمت یهودی‌ها، سمت مسیحی‌ها، سمت ارمنی‌ها، و سمت مسلمان‌ها.
تعليقات