رژیم نامشروع راهزن ایران باید برود

دولت محافظه کار پیشین کانادا در ۷ سپتامبر ۲۰۱۲ تصمیمی درست به بستن سفارت جمهوری اسلامی در اتاوا گرفت. برخی از ایرانیانی که در کانادا ساکن اند، از اقدام دولت پیشین به خاطر مشکلاتی که در زمینه های کنسولی ایجاد می کرد، مانند تجدید پاسپورت ایرانی ایشان، انتقاد کردند. با این حال، باید واقف باشیم که اقدامات مخفیانه رژیم ایران در فراسوی مرزها، تهدیدی واقعی است، و دولت کانادا مسؤولیت محافظت از شهروندان خود را به عهده دارد. این مسؤولیت، به چنان ناملایماتی اولویت دارند.

با توجه به این امر، دولت کانادا می بایست توجه ویژه ای به تحقیق پیرامون کسانی که مایلند از ایران به کانادا بیایند، بذل کند. از این گذشته، وزارت شهروندی و مهاجرت می بایست برنامه ای آغاز کند برای وارسی دوباره پرونده برخی از افراد مشکوک که هم اکنون در کانادا به سر می برند، و روابط ایشان با رژیم ایران.

من بارها علیه تهدید جمهوری اسلامی ایران در کانادا هشدار داده ام. دیپلمات های ایرانی و جاسوسان ایشان حین اقدام به توطئه علیه کانادا لو رفته اند. گروه های تروریستی دست نشانده ایران، در کانادا واحدهای خفته ایجاد کرده اند. شاهد فعالیت های مخفیانه آنها بوده ایم و سند داریم که ایران کوشیده است ایدئولوژی های ضدغربی را از طریق نفوذ به نهادهای آموزش عمومی کانادا، سازمان های غیر انتفاعی، مراکز آموزش عالی، به این کشور وارد کند – که در راستای عملیات ایران در سراسر جهان است.

فعالیت رسمی فرهنگی سفارت ایران در کشورهای هدف معمولا با فعالیت عامل های نادولتی در هم تنیده که از برنامه های مذهبی برای ترویج اصول انقلاب اسلامی در آن استفاده می شود.

در ۲۰۱۲ من و یکی از همکارانم سخنان نگران-کننده حمید محمدی، مشاور امور فرهنگی در سفارت پیشین ایران را ترجمه و منتشر کردیم. محمدی در سخنان خود، ایرانی-کانادایی ها را ترغیب می کرد که «مقام های بالای کلیدی را اشغال کنند» و «در مقابل جذب در فرهنگ حاکم کانادایی مقاومت کنند». پیام حمید محمدی توجه کانادایی ها به این نکته جلب کرد که ایران از چه راهی چگونه می کوشد در دوایر دولتی کانادا نفوذ کرده و به ایالات متحده حمله برد. این پیام همچنین دقت کارشناسان مقابله با تروریسم ایالات متحده را به خود کشید؛ به این نکته توجه کردند که کانادایی ها برای سفر به ایالات متحده نیاز به ویزا ندارند.

رژیم اشغالگر اسلامی در ایران می کوشد «ستون پنجم»ی در کانادا ایجاد کند. هشدار مزبور از آقای دیوید هریس، مدیر پیشین آژانس اطلاعاتی کانادا که اکنون کارشناس اطلاعات استراتژیک است، تنظیم شد. وی به نکات نگران کننده چندی در برنامه های تبلیغاتی انجمن دانشجویان انجمن فرهنگی ایران در دانشگاه کارلتون در حمایت از رژیم ایران اشاره نمود، از جمله مراسمی در یادبود حیات و «آموزه ها»ی دیکتاتور بنیانگزار رژیم که مسؤولیت صدور حکم اعدام هزاران تن از مخالفان سیاسی، حامیان حقوق بشر، و برخورد با زنان به عنوان شهروند درجه دو را به دوش دارد. از این نگران کننده تر اما این است که آن «آموزه‌ها» به کتاب های درسی کلاس سوم مدرسه اتاوا راه یافته بودند، آموزه هایی که در ستایش کودک-سربازی و شهادت انتحاری است.

متن کامل را در لینک زیر مطالعه کنید
https://blogs.timesofisrael.com/the-illegitimate-kleptocratic-iran-regime-must-go/

عن الكاتب
شبنم اسداللهی از کنشگران حقوق بشر کانادایی است که موفق به دریافت جایزه شده، و نویسنده/روزنامه نگاری است مستقل، با اصلیت ایرانی. شبنم در شانزده سالگی در ایران دستگیر شده و هجده ماه در اوین زندانی بود. اولویت کنونی علائق وی تمرکز بر وقایع موثر بر وضعیت زنان و اقلیت ها در جامعه ایران و جهان است.
تعليقات